Pronájem zavedeného penzionu s restaurací

 

Text inzerátu:

Ve volné šumavské krajině, uprostřed nedotčené přírody, na dohled od nejstaršího chráněného území v kontinentální Evropě – Žofínského pralesa, se nachází Lesovna Žofín, jež je oblíbeným zavedeným ubytovacím zařízením, kam se jeho stálí klienti rádi vrací po celý rok. Oceňují především kvalitní služby,  klidné prostředí a dechberoucí okolní přírodu Novohradských hor, která se zatím stále ještě vyhýbá přívalům turistů.

PENZION

Předmětem pronájmu je stavba ubytovacího zařízení a navazující pozemky v k.ú. Pivonice u Pohorské Vsi. Budova nynějšího penzionu pochází z doby přibližně po 20. století a při její výstavbě byly použity tradiční stavební materiály z lokálních zdrojů – kamenné zdivo, pálená cihla a dřevo. Výplně otvorů jsou dřevěné s dvojskly.

Objekt je připojen na elektřinu. Zdrojem vody je vlastní studna. Objekt není připojen na kanalizační síť, kanalizace je lokální (3x jímka s přepadem). Plyn není zaveden. Zdrojem tepla jsou 2 zplyňovací kotle Viessmann na dřevo o celkovém výkonu 140kW. Tyto kotle zajišťují i ohřev TUV v zimním období. V letním období je ohřev TUV zajištěn elektrickým zásobníkovým ohřívačem.

V letech 2005-2007 proběhla celková rekonstrukce objektu. V roce 2019 proběhla částečná rekonstrukce v části 2. NP – interiéry, střecha. V roce 2022 byl zpracován PENB: třída B.

Hlavní objekt je částečně podsklepen a má dvě nadzemní podlaží. Zastavěná plocha objektu je 374 m2. Celková čistá užitná plocha všech místností ve všech podlažích činí 674 m2. Areál disponuje dostatečným počtem venkovních parkovacích stání.

V 1.NP se nachází restaurace (63 m2) s venkovní terasou, sociální zázemí pro hosty, výčep, přípravna jídel, zázemí pro zaměstnance, skladovací prostory), úklidové místnosti (s pračkou a sušičkou), recepce a tři hotelové pokoje s terasou.

Ve 2.NP se nachází úklidová místnost, sklad prádla, sauna a 7 pokojů.

Ubytovací kapacity jsou plně funkční, vybavené a připravené k užívání. Penzion nabízí celkem 10 pokojů hotelového typu. Aktuálně je kapacita penzionu 29 stálých lůžek a 6 přistýlek. Jsou zde 4 dvoulůžkové pokoje, 4 třílůžkové pokoje, jeden čtyřlůžkový a jeden pětilůžkový apartmán.

VYBAVENOST AREÁLU

Hosté mohou využívat velké upravované travnaté plochy na míčové hry, hřiště na badminton a přírodní koupaliště v areálu penzionu. Rybáře potěší možnost chytání pstruhů. Další možnost koupání je v nedalekém horském jezeře (1,5 km). V areálu se nachází konferenční místnost pro 30-60 osob, dle typu uspořádání. Hostům je k dispozici uzamykatelný skladovací prostor pro ukládání sportovního náčiní.

RESTAURACE

Restaurace má kapacitu 60 hostů, venkovní terasa nabídne posezení pro dalších 60 osob. Součástí kuchyňského vybavení je atypický nerezový nábytek (stoly s přípravou pro výčep a mytí, pracovní plochy, police), sporák, chladící box, myčka nádobí, lednice s mrazákem, podstavná lednice, podstavný mrazák, prosklená dvoudveřová lednice, kávovar, mlýnek na kávu. Restaurace i terasa jsou vybaveny židlemi a stoly z masivu.

Cena je dostupná  na vyžádání a je k jednání.
ID inzerátu: 96963b804663f1fc

9. 1. 2023 13:07

153 dny, 21 hodin

Doplňující informace + kontakt:

KrajJihočeský kraj
Telefon702246803
Emailinfo@conduco.cz